c13ee702-8695-4f55-9c74-739868f8650a
Yüksel AYDIN
Müdür

Adıyaman Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.  6 yıldır meslek hayatındayım bu süreçte Eğitim Fakültesi onaylı formasyon eğitimini tamamladım. Rehabilitasyon merkezlerinde 2020 yılı itibariyle müdürlük görevimi icra etmekteyim. Onun öncesinde dershanecilik yaptım. Öğrenci tanıma, çözümleme, sistemsel bilgiler üzerinde kendimi geliştirip kurum müdürü oldum. Eçop, Yupeck gibi rehabilitasyon merkezlerinde kullanılan sistemleri üst düzeyde biliyorum. Rehberlik Araştırma merkezleriyle, öğrencilerin devlet okulundaki öğretmenleri ve yönetimleriyle iş birliği içerisinde nasıl çalışılır, öğrenci için nasıl daha fazla verim sağlayabiliriz diye istişare etmekteyim.2020 yılı Ekim ayı itibariyle Umudum Ol rehabilitasyon merkezinde Kurum müdürü olarak çalışmaktayım.

84b204b6-5c12-4da0-9d5a-76a4e2d93674
Melek ŞAHİN
Fizyoterapist
Uzm. Fizyoterapist Melek Şahin Küçük bir dokunuş, büyük bir hareket şiarıyla yola çıkan fizyoterapist melek şahin 1990 mersin doğumlu. 
Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi, fiziksel tıp ve rehabilitasyon fakültesi 2012 mezunu Brussels capital university 2016 klinik psikoloji yüksek lisansını tamamladı.

Çalışma Deneyimi;
Gaziantep Fizyomer Fizik Tedavi Dal Merkezi, 
Gaziantep Hizmet Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi,
Nizip Gökkuşağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi,
Şanlıurfa Ağrısız Yaşam Fizik Tedavi Dal Merkezi, 
Hisar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 
Orjin Akademi Kişisel Gelişim ve Koçluk Merkezi, 
özel urfa umudum ol Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi,

Kurs ve Yetkinlik Eğitimleri; 
Motor becerileri ve gelişim egzersizleri kursu 
Manuel terapi 
Akupunktur 
Lenf ödem terapisi 
Kinezyolojik bantlama 
Dry needling, 
trigger point 
Kupa-hacamat tedavisi 
Pediatrik bantlama 
Bağ doku masajı 
Access bars eğitimi 
Alfa bio enerji eğitimi 
Bağlı olunan dernekler 
Tfd türkiye fizyoterapistler derneği

92f6042f-0171-47a3-b122-5f1366280ae5
Aynur Güneşli
Psikolog

Ağrı İbrahim Çeçen üniversitesi Rehberlik ve psikolojik Danışmanlık bölümünden mezunum. Lisans eğitimim sürecinde;

Aile terapisi, 

Çift terapisi, 

Çocuk terapisi alanlarında detaylı derslerin yanında kurumlarda staj(Rehberlik Araştırma Merkezi, Rehabilitasyon Merkezi, Devlet okulları) yaparak teorik ve pratik kazanımlarımı pekiştirdim. Bölümümüzün akademisyenleri ile birlikte alanımızda daha ne kadar iyi olabiliriz diye istişarelerde bulunduk. Rehabilitasyon merkezlerinde staj yapmam özel gereksinimle çocukları daha yakından inceleyebilmek adına şu an ki meslek hayatımda çeşitli kolaylıklar sağladı. Çeşitli engeller ve semptomlar açısından değerlendirdiğimizde bu alanda tecrübe kazandığımı gözlemleyebiliyorum. Mesleğe başladıktan sonra alanımızın hayatın her aşamasında ne kadar gerekli olduğunu net biçimde anladım. Psikolojik açıdan sağlıklı bireyler yine sağlıklı bireyler yetiştirir mottosuyla mesleğimi icra etmekteyim. Özellikle özel çocukların iç dünyasını anlamaya çalışmak için öncelikle ailenin ruhsal durumunu analiz etmek için çeşitli envanterlerle ve kişisel görüşlerle destekliyorum. Üniversiteden mezun olduktan sonra Özel Urfa Umudum Ol rehabilitasyon merkezinde işe başladım. 2021 Ekim ayından itibaren bu kurumda çalışmaktayım.

Çocuk ve Ergen Terapisi üzerinde yoğun çalışmalar, eğitimler, eğitim seminerlerine katılım sağlıyorum. Özellikle Çocuklarda oyun terapisi kullanımının önemi açısından bu anlamda verilen eğitim konferanslarına katılım sağlıyorum. Kurumda hizmet içi eğitim seminerleri düzenleyerek hocalarımızla konsültasyon gerçekleştiriyoruz. Velilerimize yönelik aile eğitimleri düzenleyerek bilinçli toplum engelsiz yaşam manifestosuyla çalışmalar yapmaktayım.

026cc396-1412-40de-957a-a4f58d632792
Feride KIZMAZ
özel eğitim alanı öğretmeni

Adnan Menderes üniversitesi okul Öncesi öğretmenliği 2020 lisans mezunuyum. Eğitim programları ve öğretim alanında tezli yüksek lisans yapıyorum.

Kızılay,

Toplum Gönüllüleri Vakfı, 

Maskeli Gülüşler,

gibi çeşitli kuruluşlarda  çocuklarla, engellilerle ve dezavantajlı gruplarla gönüllü olarak sosyal sorumluk projelerinde yer aldım. 2014 de Şanlıurfa ilinde kompozisyon yarışmasında birinci oldum. Keman ve off schullwerk sertifikalarını aldım, spss, akademik yazı, nitel nicel araştırma alanlarında profesyonel yeteneklerim mevcuttur. Kordinatörlüğünü yürüttüğüm iki proje vardı. Sabancı vakfı mor sertifika programından 2018 de yararlandım. Ayrıca Toplumsal cinsiyet ve temel ayrımcılık üzerine eğitimler aldım.

9480d1d2-f244-4dab-afe0-8cdf88340653
İsmail TEKİN
özel eğitim alanı öğretmeni

1 Aralık 1995'te Şanlıurfa'da doğdum.  Suruç İmam Hatip Lisesini bitirdim. 2017'de Lefke Avrupa Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünü kazandım. 2021'de mezun oldum. Bu dönemde  erken çocuklukta aile eğitimi, erken çocuklukta egitim, bebeklik döneminde eğitim ve gelişim, erken cocuklukta matematik eğitimi, erken çocuklukta fen eğitimi, erken çocuklukta müzik eğitimi, yaratici drama, erken çocuklukta oyun eğitimi ve gelişimi gibi dersleri öğrendim. Üniversite sonrası Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu uzman öğreticilik sertifika programına katıldım. Sertifikayı aldıktan sonra Özel Fizyon Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışmaya başladım. Halen uzman öğretici olarak çalışıyorum.

e1e7c671-1ff4-499e-8cc6-4a3c3d2e5b97
Mehmet YALÇIN
özel eğitim alanı öğretmeni

28 Haziran 1987'de Şanlıurfa'da doğdum.  Şanlıurfa Orhangazi Lisesini bitirdim. 2009'da Yakın Doğu Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü kazandım. 2013'te mezun oldum. 2014'te yarım dönem yedek öğretmenlik yaptım. Yine 2014'te Milli Eğitim Bakanlığının açtığı zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği sertifika programına katıldım. 2014-2015 yılları arasında Özel Hisar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde zihinsel engelliler sınıf öğretmeni olarak görev yaptım. 2015-2021 yılları arasında Özel Urfa Nergiz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde zihinsel engelliler sınıf öğretmeni olarak görev yaptım. Halen özel egitim ögretmeni olarak çalışıyorum. Şu an açık öğretimden adalet bölümünü okuyorum..

a35ec513-2c7a-4272-99f3-e83327e6d588
Hikmetullah ŞEBEL
fizyoterapist

lise egitimimi şanliurfa çeaş anadolu lisesinde ardindan lisans eğitimimi nuh naci yazgan üniversitesi fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünü  2018 yılında  tamamladım. 2018 yılından itibaren umudum ol rehabilitasyon merkezinde görev yapmaktayım. dinamik ve ilkeli bir çalışma ortamında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Hatice ÇİFTBUDAK
Hatice ÇİFTBUDAK
öZEL EĞİTİM ALANI ÖĞRETMENİ

02.11 1984 Yılında Şanlurfa Doğdum İlk - Orta - Lise Örenimini Şanlurfa Da Tamamladım Eskişehir Anadolu Ünüversitesi Okul Öncesi Öğretmenliğini 2004 Yılından Bitirdim 2004-2022 Yıları Arasında Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Kurumlarında Öğretmenlik Görevlerinde Bulunuyom Halen Umuaum Ol  Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Aktif Olarak Çalışmaktayım Evli 3 Çocuk Annesiyim.

 Görev Aldığım Kurumlar:

- Veli Ziya Çoker İlk Öğretim Okulu

- Atatürk İlk Öğretim Okulu

- Özel Urfa Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi

- Şefkatli Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi

- Divan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

- Şirinler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

- Empati Özel Ve Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi

- Özel Cerrah Özel  Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi.